MSD1278H-123MED
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
MSD1278H-123MED
Mfr.Part # : MSD1278H-123MED
Manufacturer : COILCRAFT
Description : FIXED INDUCTOR 12UH SMD
Stock : 1230
Product Category : Arrays, Signal Transformers
DC Resistance (DCR) - Parallel : 18.5mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series : 74mOhm Max
Inductance - Connected In Parallel : 12 µH
Inductance - Connected In Series : 48 µH
Mounting Type : Surface Mount
Number of Coils : 2
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Package / Case : Nonstandard
Product Status : Active
Shielding : Shielded
Tolerance : ±20%