RQRA-0860-0960
Mfr.Part # : RQRA-0860-0960
Manufacturer : Raltron
Description : VCO 860MHZ-960MHZ SMD .5X.5"
Stock : 35000
Product Category : VCOs (Voltage Controlled Oscillators)
2nd Harmonic, Typ (dBc) : -12
Frequency - Center : 910MHz
Frequency Range : 860 ~ 960MHz
Icc Max : 30mA
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Package / Case : 16-QFN, Variant
Phase Noise Typ (dBc/Hz) : -110
Power (dBm) : 3 ±3
Product Status : Active
Pushing (MHz/V) : 0.6
Tuning Voltage (VDC) : 0.5 V ~ 5 V
Voltage - Supply : 5V